Mukařovsko a Říčansko spojují přednosti městského života s krásami venkovské krajiny.

Nové byty v lokalitě Říčany - Mukařov - Spojovací, Praha - Východ | Lokalita

Výborná dopravní dostupnost

Mukařov leží ve Středočeském kraji, okres Praha-východ, pouhých 2,5 km od hranice Prahy a od centra je vzdálený přibližně 25 km.

Mukařov disponuje velmi dobrou dopravní dostupností. Spadá do 2. pásma PID (Pražská integrovaná doprava). V blízkosti domu najdete zastávku autobusu, který vás dopraví bez přestupu na metro Háje, Depo Hostivař. Funguje zde i noční spoj. Pravidelné autobusové spoje do Prahy a okolních měst vyjíždějí přibližně každých 15 minut. Většina spojů vede přes Říčany a okolní města, která jsou zároveň na vlakové trati Praha Hlavní nádraží – Benešov. Z Říčan se například dostanete vlakem do centra Prahy přibližně za 25 minut.

Občanská vybavenost

V obci Mukařov je k dispozici většina potřebných služeb pro zajištění pohodlného bydlení. V obci nechybí lékárna, pošta, obchodní dům, restaurace, základní škola, mateřská školka.

Pro nákup si můžete dojet do supermarketu (Penny a Lidl) nebo navštívit místní pekárnu. Místní kulturní a komunitní centrum pořádá nejrůznější veřejné akce jako plesy a najdete zde i knihovnu. V obci se nabízí široké spektrum sportovních aktivit. Zázemí zde mají halové sporty, tenis, basketbal a plavání.

Příroda a sportovní vyžití

Na Mukařovsku můžete aktivně trávit volný čas v přírodě. V blízkosti se nachází nádherná příroda plná lesů a rybníků. V okolí se rozkládá obrovská chráněná přírodní rezervace Voděradské bučiny, která je oblíbená mezi turisty, cyklisty a houbaři. Mukařov protíná několik cyklotras. Při projížďce cyklotrasy (Žernovka do Mnichovice) si můžete prohlédnout krásy Ladova kraje i zdejší mírně zvlněnou krajinu plnou malých kopečků.

Za návštěvu stojí též údajně nejzáhadnější a nejstrašidelnější les v Čechách - Pánova březina.

Říčany a okolí Prahy-východ

Spádovým a správním centrem tohoto regionu jsou Říčany u Prahy, kde se nachází několik mateřských školek, základních, středních i uměleckých škol, městské a správní úřady, pošty, banky i nemocnice, polikliniky a nákupní centra (Tesco, Lidl, Billa, Penny). Najdete zde samozřejmě i několik sportovišť a hřišť. Na své si ale přijdou i příznivci fotbalu, hokeje, tenisu, stolního tenisu, cyklistiky, jezdectví, stejně jako zájemci o pěší turistiku.

Díky své poloze a historii, ale také vysokému stupni zapojení občanů do veřejného dění a bohatému spolkovému, kulturnímu a společenskému životu se Říčany v hodnocení společnosti Deloitte (Obce v datech) pošesté za sebou umístily na prvním místě ankety o nejlepší město pro život v České republice.

Nové byty v lokalitě Říčany - Mukařov - Spojovací, Praha - Východ | Lokalita